O radiu

Radio Klang to kulturalne radio internetowe z siedzibą w Chorzowskim Centrum Kultury. Działa w rozproszonym modelu nadawania – na żywo ze studia w Chorzowie oraz zdalnie z domów. To klangowanie z każdego miejsca w Polsce i za granicą! Jest to radio skupione na autorskich audycjach, słownej ekspresji, mówiące zróżnicowanym głosem. Jego misją jest prezentowanie młodych twórców, łączenie pokoleń i budowanie lokalnego archiwum dźwiękowego. Antena jest laboratorium dźwiękowym otwartym na eksperymenty. 

Ludzie radia! Łączy nas robotyka dźwiękowo-słowna! 

Twórzmy wspólną tożsamość radiową! 

Do ucha start!

gif

Zdjęcie Pauliny Pikiewicz

Paulina Pikiewicz

Współzałożycielka Radia Klang. Filozofka, rysowniczka. Tworzy audycje kulturalne dla Programu II Polskiego Radia, słuchowiska dla Teatru Polskiego Radia, współpracuje z Polskim Radiem Katowice. Pracuje również jako montażystka podcastów, twórca instalacji dźwiękowych i lektorka. 

Zdjęcie Weroniki Stencel

Weronika Stencel

Współzałożycielka Radia Klang, tworzy materiały promocyjne. Krytyk literacki, artystka, redaktor naczelna pisma www.musisieukazac.pl. Działa jako firma Tokosłów. Scenarzystka filmu „Pomagacze” we współpracy z Animoon i Betiną Bożek oraz autorka tekstu do „Deserowego jamnika”. Pracuje w Kwartalniku Nowy Napis.

Zdjęcie Bastka Łąkasa

Bastek Łąkas

Zajmuje się zapleczem technicznym Radia Klang. Filozof i historyk sztuki. Jest producentem oraz realizatorem wydarzeń kulturalnych. Związany z Katowice Miasto Ogrodów, antyRAMA oraz Drzwi zwane koniem. Koordynuje produkcję na Ars Independent, jest producentem na A<FESTIVALu.

Ernest Armada

W Radiu Klang odpowiada za promocję i obsługę programu emisyjnego. Regularnie programuje ramówkę i sprawdza poprawność nagrań. Wspólnie z Pauliną i Weroniką dobiera Klangową muzykę, której można posłuchać pomiędzy audycjami. Ernest jest pasjonatem koszykówki, uczestnikiem festiwali muzycznych i słuchaczem rapu.

Marcin Szmandra

Autor identyfikacji wizualnej Radia Klang. Grafik, ilustrator, pisarz i poeta. Zawodowo pracuje jako projektant graficzny i specjalista do spraw marketingu. Wydał zbiór opowiadań “Harmiderek”, ponad setkę mikrowierszy i haiku oraz artystyczny remiks literacki “Ulisses”.

Zdjęcie Szymona Sapalskiego

Szymon Sapalski

Twórca jingla Radia Klang, inaczej zwany paszka. Współtwórca grupy MUKA. Jako paszka wydał w 2020 roku album „Gluon”, a o swojej twórczości opowiadał w programie „Antyfonie” realizowanym dla TVP Kultura. Jest kojarzony z cyberbiologią i komputerową fauną.

Zdjęcie Piotra Jeziorko

Piotr Jeziorko

Twórca jingli dla Radia Klang, inaczej Æther CTRL. Związany jest z muzyczną alternatywą, obecnie gra w zespole Fonogon. Debiutował na scenie w 2015 r. w Dąbrowie Górniczej, w nieistniejącej już Komitywie. W 2019 roku wydał EP-kę – “one rainy evening (and cloudy morning)”.

Bartek Sołtysik

Twórca strony Radia Klang. Freelancer, prowadzi Firmę Bartka. Rzecznik medialny i szef komunikacji Ars Independent Festival, działa przy klubokawiarniach Drzwi Zwane Koniem i Luft. Współpracuje z m.in. Katowice Miasto Ogrodów, Pan Pikto, Fundacją antyRAMA, CastingPro, Własny$pokój. Biega po lesie słuchając technonoiru.

Zdjęcie Kuby Baniaka

Kuba Baniak

Twórca animacji i gifów dla Radia Klang. Autor krótkometrażowych filmów animowanych. Zajmuje się motion designem, filmem i montażem. Ukończył studia na Wydziale Animacji UAP, na którym obecnie pracuje jako asystent w Pracowni Animacji Rysunkowej.

nk

Natalia Kaniak

Robotnica kultury, fotografka i filmoznawczyni. W Klangu robi zdjęcia, jest autorką graficznych ramek audycyjnych i realizuje podcast Final Girls. Pracuje dla kin i festiwali. Najbardziej w kinie lubi brak dialogów, Monicę Vitti i montaż w filmach Gaspara Noé.