O radiu

Radio Klang to kulturalne radio internetowe z siedzibą w Chorzowskim Centrum Kultury. Działa w rozproszonym modelu nadawania – na żywo ze studia w Chorzowie oraz zdalnie z domów. To klangowanie z każdego miejsca w Polsce i za granicą! Jest to radio skupione na autorskich audycjach, słownej ekspresji, mówiące zróżnicowanym głosem. Jego misją jest prezentowanie młodych twórców, łączenie pokoleń i budowanie lokalnego archiwum dźwiękowego. Antena jest laboratorium dźwiękowym otwartym na eksperymenty. 

Ludzie radia! Łączy nas robotyka dźwiękowo-słowna! 

Twórzmy wspólną tożsamość radiową! 

Do ucha start!

gif

Zdjęcie Pauliny Pikiewicz

Paulina Pikiewicz

Współzałożycielka Radia Klang. Filozofka, rysowniczka, publicystka i dokumentalistka. Tworzy dokumenty i słuchowiska. Wcześniej również dla Programu II Polskiego Radia, Teatru Polskiego Radia, Polskiego Radia Katowice. Obecnie pracuje jako freelancerka przy montażu audio, podcastów, sound designerka i lektorka. 

Weronika Stencel

Współzałożycielka Radia Klang, tworzy materiały promocyjne. Scenarzystka filmowa, artystka, redaktor naczelna pisma www.musisieukazac.pl. Autorka słuchowisk i audycji eksperymentalnych. Scenarzystka filmu „Pomagacze” (reż. B.Bożek) oraz autorka tekstu do filmu „Deserowy jamnik”. Pracuje w Kwartalniku Nowy Napis.

Zdjęcie Bastka Łąkasa

Bastek Łąkas

Zajmuje się zapleczem technicznym Radia Klang. Filozof i historyk sztuki. Jest producentem oraz realizatorem wydarzeń kulturalnych. Związany z Katowice Miasto Ogrodów, antyRAMA oraz Drzwi zwane koniem. Koordynuje produkcję na Ars Independent, jest producentem na A<FESTIVALu.

Ernest Armada

W Radiu Klang odpowiada za promocję i obsługę programu emisyjnego. Regularnie programuje ramówkę i sprawdza poprawność nagrań. Wspólnie z Pauliną i Weroniką dobiera Klangową muzykę, której można posłuchać pomiędzy audycjami. Ernest jest pasjonatem koszykówki, uczestnikiem festiwali muzycznych i słuchaczem rapu.

Marcin Szmandra

Autor identyfikacji wizualnej Radia Klang. Grafik, ilustrator, pisarz i poeta. Zawodowo pracuje jako projektant graficzny i specjalista do spraw marketingu. Wydał zbiór opowiadań “Harmiderek”, ponad setkę mikrowierszy i haiku oraz artystyczny remiks literacki “Ulisses”.

Zdjęcie Szymona Sapalskiego

Szymon Sapalski

Twórca jingla Radia Klang, inaczej zwany paszka. Współtwórca grupy MUKA. Jako paszka wydał w 2020 roku album „Gluon”, a o swojej twórczości opowiadał w programie „Antyfonie” realizowanym dla TVP Kultura. Jest kojarzony z cyberbiologią i komputerową fauną.

Zdjęcie Piotra Jeziorko

Piotr Jeziorko

Twórca jingli dla Radia Klang, inaczej Æther CTRL. Związany jest z muzyczną alternatywą, obecnie gra w zespole Fonogon. Debiutował na scenie w 2015 r. w Dąbrowie Górniczej, w nieistniejącej już Komitywie. W 2019 roku wydał EP-kę – “one rainy evening (and cloudy morning)”.

Bartek Sołtysik

Twórca strony Radia Klang. Freelancer, prowadzi Firmę Bartka. Rzecznik medialny i szef komunikacji Ars Independent Festival, działa przy klubokawiarniach Drzwi Zwane Koniem i Luft. Współpracuje z m.in. Katowice Miasto Ogrodów, Pan Pikto, Fundacją antyRAMA, CastingPro, Własny$pokój. Biega po lesie słuchając technonoiru.

Zdjęcie Kuby Baniaka

Kuba Baniak

Twórca animacji i gifów dla Radia Klang. Autor krótkometrażowych filmów animowanych. Zajmuje się motion designem, filmem i montażem. Ukończył studia na Wydziale Animacji UAP, na którym obecnie pracuje jako asystent w Pracowni Animacji Rysunkowej.

nk

Natalia Kaniak

Robotnica kultury, fotografka i filmoznawczyni. W Klangu robi zdjęcia, jest autorką graficznych ramek audycyjnych i realizuje podcast Final Girls. Pracuje dla kin i festiwali. Najbardziej w kinie lubi brak dialogów, Monicę Vitti i montaż w filmach Gaspara Noé.